Blog

Super User

Super User

04 říjen

Kde jsme všuda za poslední dobu byli

Naši nejmenší

 

Procházka Prahou

 

Centrum Bubec Řeporyje

 

Mise Vyšehrad

 

Jarní škola v přírodě - Plasnice

 

Dinopark Plzeň

 

03 leden

Jak jsem se ztratil

13. prosince v pátek jsme byli v Praze na divadle v ulici jménem Dlouhá. Divadlo se jmenuje Divadlo v Dlouhé, kde jsme viděli povídku Jak jsem se ztratil. Bylo to o jednom klukovi, který se jmenoval Pavlík. Pavlík se ztratil na Štědrý den. Pavlíkovi se nechtělo jít domů a tak se procházel po Praze. Zažil spoustu dobrodružství, třeba, že si promluvil s kaprem a koněm, dostal se s čerty do pekla, s posledním žijícím lampářem rozsvítil lampy nebo si zazpíval s VB. Nakonec se zdravý a šťastný Pavlík vrátí za rodiči. Pohádku, neboli povídku bych doporučil od malých dětí až po dospělé. Já hodnotím tuto povídku 5/5? Václav Nováček

Třináctého prosince jsem se těšil do divadla v Dlouhé na představení Jak jsem se ztratil. Představení je o malém Pavlovi, který se ztratil. Chodí po Praze a potkává různé lidi, jako pána s kaprem, lampáře a policajty. Navštívil i obchodní dům Bílá labuť a pošťáka Klementa, který má koně Karličku. Nakonec našel cestu domů. Mně se představení líbilo, až na to, že přes hudbu nebyla někdy slyšet slova! Doporučil bych to lidem, kteří mají rádi hudbu.
Matěj Hraško

03 kvě

Hora Říp

V pátek 26.4 jsme vyrazili na výlet na horu Říp. Po cestě se nás paní průvodkyně ptala na otázky ohledně známých postav, které se vyskytují na našich bankovkách. Autobus nás vysadil pod horou Říp. Poté jsme se pěšky vydali nahoru. Na vrcholu na nás čekaly významné české osobnosti. Šli jsme za Janem Ámosem Komenským, který nám dal kartičky se známými osobnostmi naší společnosti. Podle těchto kartiček jsme se rozdělili do skupin podle povolání. Další postavou byl Praotec Čech. Ten nám poskytl důležité informace ohledně orientace v terénu. Vytvořili jsme si u něj amulet pro štěstí. Dále naše cesta pokračovala k rotundě, kde na nás čekal Jan Hus se svým příběhem. Jeho myšlenka, že člověk má dát za pravdu život, se mi líbila. Na mýtině jsme se potkali s Janem Žižkou.

03 prosinec

Mikulášská besídka

Přišli se na nás podívat Čert, Anděl a Mikuláš …

  1. prosince byla škola na Mikulášské besídce v tělocvičně. Měli jsme různé soutěže, například běh s čertím ocasem a sčertím kopytem. Bylo vidět, že se děti baví a mají úsměv na tváři. Když přišel čert, kluci ho docela provokovali. Vše dopadlo dobře. Ten kdo zazpíval, dostal nadílku a šel domu.

Eliška Koryntová

  1. prosince byla v tělocvičně Mikulášská besídka. Bylo tam hodně dětí ze školy i ze školky. Děti ze školy se rozdělily do 3 týmů a soutěžily proti sobě. Mě vybral Tonda do týmu Čertů. Po ukončení
24 říjen

Projektový týden druhé třídy

V rámci projektového týdne ohledně 100. výročí založení prvního demokratického státu první a druhá třída si vyzkoušela učit se jako před sto lety.

23 říjen

Koloběh

7. října 2018 jsme uspořádaly 2. ročník Koloběhu. Akce se zúčastnilo 30 malých sportovců.

18 říjen

100 let vzniku republiky

Projektový týden se nese ve znamení 100 let od vzniku republiky.